Wczytuję dane...

Komiksy z wydawnictwa DC COMICS

Zaczyna się prawdopodobnie najgorszy moment od czasu podjęcia przez DC COMICS decyzji o rozstaniu z amerykańskim DIAMONDEM.

Wczoraj to co wisiało w powietrzu od kilku miesięcy stało się faktem - od wczoraj nie ma już możliwości zamawiania żadnych komiksów z DC COMICS przez amerykańskiego dystrybutora DIAMOND.

Niestety nie nastąpiło żadne pogodzenie tych dwóch stron i powrót do normalnej sytuacji dystrybucyjnej, na to do ostatniej chwili liczyło wielu retailerów, w tym ja.

Od teraz komiksy z DC COMICS (zeszyty i tomy) możemy importować z USA tylko przez LUNAR (to taki wydmuszkowy "dystrybutor", druga tego typu wydmuszka o nazwie UCS już poszła do piachu jeżeli chodzi o komiksy z DC COMICS po kilku miesiącach zabawy w dystrybucję).

Dowcip polega na tym że LUNAR najwyraźniej albo zapomniał albo nie potrafił od maja 2020 przygotować się na to zdarzenie które wczoraj nastąpiło.

Nie ma żadnej normalnej archiwalnej bazy komiksów u nowego dystrybutora na podstawie której można zamawiać/uzupełniać komiksy których od wczoraj nie możemy już zamawiać w DIAMONDZIE. Dotyczy to gównie tomów, zeszyty nigdy nie były długo dostępne na poziomie dystrybucyjnym.

Samych tomów z DC COMICS które miał w swojej bazie DIAMOND było prawie 8 tysięcy uwzględniając produkty już niedostępne, spośród nich takich które można było do wczoraj zamawiać z szansą na realizację było ok. 1700 tytułów.

Ale to było i się skończyło.

Od dzisiaj zamawiać możemy już wyłącznie jakiś skrawek archiwalnej oferty tomów z DC COMICS w wydmuszce o nazwie LUNAR.

Z ok. 1700 archiwalnych tomów które były do wczoraj dostępne w DIAMONDZIE w LUNARZE zamawiać możemy niecałe 400 tomów - z tego że taką "gigantyczną" ilośc przez pół roku dodali są oni z siebie mega dumni a cała reszta w ich bazie produktów po prostu nie istnieje.

Rozumiem to że DC COMICS poczuło potrzebę zmian w modelu dystrybucji.

Rozumiem to że pewnie od dłuższego czasu DIAMOND ich czymś drażnił i zamiast te kwestie ogarnąć doszło do majowych zdarzeń.

Nie rozumiem jednak jak można zastąpić prawdziwego dystrybutora takim cyrkiem, który być może dałby radę w 100% z obsługa dystrybucji jakiegoś małego lub średniego wydawnictwa ale w przypadku dużego wydawnictwa jakim jest DC COMICS mamy do czynienia z żenującą sytuacją w której wiele tytułów nagle z dnia na dzień po prostu znika z oferty bo u prawdziwego dystrybutora jest już zakaz ich sprzedawania retailerom a w nowej wydmuszce ich po prostu nie ma i kto wie czy i kiedy się pojawią.

Może zanim się pojawią wydmuszka LUNAR padnie tak jak wydmuszka UCS i dopiero wtedy nastąpi powrót do prawdziwego dystrybutora i skończy się ten męczący już spektakl w wykonaniu jednego wydawnictwa.

Taki scenariusz to moje życzenie noworoczne.

Wybrane z naszego bloga
sklep@multiversum.pl
Czytaj więcej
Korzystajcie z ostatnich godzin trwania tej 52-dniowej promocji
sklep@multiversum.pl
Czytaj więcej
9-10.10.2021 będzie trwała weekendowa promocja.
sklep@multiversum.pl
Czytaj więcej
Do 11.10.2021 została przedłużona rewelacyjna promocja MEGA SALE.